DENONCIMI/Berisha nxjerr mesazhin e qytetarit: Ja emrat e ‘të fortëve’ nga Kruja që nuk iu preken makinat

Ndaje

Qytetarët e Krujës e shohin me rezervë, të ashtuquajturin operacion OFL që godet krimin e organizuar, në një kohë kur ata radhitin emrat e dhjetëra “të fortëve” me origjinë nga Kruja, deputetë, zyrtarë e policë që nuk ka zot t’u dalë përpara.

Duke postuar mesazhin e qytetarit dixhital, ish-kryeministri nxjerr disa emra zyrtaresh per te cilen thekson se nuk u preken makinat me urdher.

OFL ka amistuar te gjithe kontigjentin kriminal te grupeve qe financuan dhe tregetuan mbjelljen e hashashit ne rrethin ose ne territorin e bashkise kruje nga viti 2013 e deri ne 2019 se tani po pergatiten fidanishtet”– thuhet ne mesazhin e publikuar nga Berisha.

Postimi i Berishës

Denoncon operacionin forca e krimit te KÇK per mbrojtjen e krimineleve e trafikanteve te droges!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital! sb
prsh z Berisha ju lutem denoncojeni kete problem. Sot rastesisht nje inspektor krimesh ne f kruje qe per arsye sigurie sdua tia them emrin me tha. OFL ngjan si nje strukrure kriminale ose bande qe ka mbeshtetje vetem kryeministrin dhe opsionin e tij qe tejkalon cdo institucion tjeter. prsh tha ai OFL ka amistuar te gjithe kontigjentin kriminal te grupeve qe financuan dhe tregetuan mbjelljen e hashashit ne rrethin ose ne territorin e bashkise kruje nga viti 2013 e deri ne 2019 se tani po pergatiten fidanishtet.

OFL po merret me makinat e zhdoganuara te regjistruara e me dokumente te rregullta kurse makinat e policit Betim rryci . ilir bushit .ilirjan sales. fatmir durmes .rexhep rrajes ramazan reajes edmond kadiu pellumb stafukes . bilbil maja.et nuk preken nga policia dhe hetimet gjithmon kane deshtuar. OFL po amiston fajdexhijt qe prodhojn krim.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje