Arsyeja pse u kujtua tani për ‘AntiKÇK’, shpërthen Rama: Njerëz të paguar nga krimi po bëjnë avokatin në studio televizive

Ndaje

Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur në Kuvend ka folur për OFL dhe Anti- KÇK, teksa ka thënë se kriminelët do të goditen në pasuri pasi burgu për ta nuk mjafton.

Rama ka shtuar se opinioni publik nuk di më çfarë të zgjedhë, pasi hidhet baltë përditë. Sipas Ramës, krimi është i trembur në palcë nga OFL-ja.

Rama nuk la pa përmendur edhe gjyqtarë edhe prokurorë të cilët ende nuk kanë kaluar vettingun që po presin në rradhë dhe po përfitojnë sa të munden, duke u përpjekur sipas tij “Të Kapin Ça të Kapin”.

Rama u shpreh se gjyqtarët dhe prokurorët do të pezullohen brenda tre ditësh nga detyra dhe më pas do të nisë hetimi ndaj tyre dhe dërgimin pas hekurave.

Rama ka folur me tone të ashpra teksa ka thënë se ka analistë në televizione që paguhen nga krimi i organizuar për të bërë avokatin e tij, si dhe opozita që e ka ulur poshtë debatin politik për këtë çështje.

Më tej kryeministri sqaron se ky ligj nuk është bërë në 6 vite e gjysëm qeveri për shkak të gjykatave.

vijon…

Sot në Kuvend – Paketa kundër KÇK dhe “pse kaq vonë” me operacionin mbi pasuritë e krimit të organizuar

Publiée par Edi Rama sur Mercredi 12 février 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje