VIDEO/Stuhia ‘Ciara’ më e forta, avioni lëkundet nga era dhe dështon uljen, shihni çfarë ndodh

Stuhia e fortë “Ciara” ka goditur gjithe zonën e Britanise se Madhe dhe Evropën veriore, duke arritur deri ne vende si Franca apo dhe Belgjika.

Pamjet e fundit, kane regjistruar momentin kur nje avion i linjes British AirWayss, i cili po ulej ne piste pas fluturimit nga Nigeria.

Avioni, për shkak të erërave të forta që kanë goditur vendin për shkak të stuhisë Ciara (me shpejtësi deri në 130 km/orë), ka dështuar në uljen në pistë në aeroportin e Heathrow, në Londër.

Mjeti preku pistën, por pa arritur të kompletojë uljen. Piloti është detyruar të marrë sërish kuotë dhe- siç referojnë mediat lokale- në një tentativë të dytë ka arritur të ulet.

Pavaresisht veshtiresise, piloti eshte duartrokitur dhe vleresuar per perpjekjen dhe profesionalizmin e treguar.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje