Kërkonin hajdutin në stacion, por kapin adoleshentin shqiptar me 5 mijë euro kokainë

Ndaje

Një 17 vjeçar shqiptar u arrestua pasditen e të dielës nga policia italiane për shitje të drogave të forta.

Karabinierët po ushtronin kontroll në stacionin hekurudhor te Vado Ligure dhe zonat përreth  pasi ishin vënë në kërkim të një të riu hajdut i cili i kishte vjedhur një zonje të moshuar një sasi eurosh.

Por ndërsa kërkonin hajdutin  ata vunë re sjelljen e dyshimtë të adoleshentit shqiptar që po hipte në autobus. Ai ju nënshtrua kontrollit policor dhe rezultati justifikoi nervozitetin e tij.

Atij ju gjetën 50 gram kokainë e pastër. Nëse do të hidhej në treg, kokaina do të kapte vlerën e më shumë se pesë mijë eurove.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje