1.3 ton kokainë kapet në Greqi, mediat: Erdhi nga Shqipëria, 6 të arrestuar

Ndaje

Një sasi prej pothuajse 1,3 tonë kokainë u sekuestrua mëngjesin e së shtunës prej departamentit të anti drogës së Mesolongjit,në bashkëpunim me DEA-n amerikane në Greqi. Sipas mediave greke, deri tani raportohet se janë gjashtë të arrestuar,.

Mediat greke raportojnë se droga ishte fshehur në një kompleks dhomash plazhi të marrë me qira në fshatin Astakos pranë qytetit të Agrinjos, ndërsa theksojnë se tre nga të arrestuarit janë me origjinë shqiptare dhe pesë grekë.

Po sipas medieve greke, ngarkesa me kokainë kishte mbërritur nga Shqipëria.

Kujtojmë se vetem shtatorin e vitit të kaluar u zbulua në portin e Pireut një tjetër sasie e madhe kokaine që ishte nisur nga Ekuadori me destinacion Durrësin.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje