FOTO/Tërmeti shkatërrimtar, 3 ligjet e rëndësishme që Meta dekretoi sot

Ndaje

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar tre ligje të rëndësishme, që lidhen me tërmetin katastrofik të 26 nëntorit.

Presidenti i ka hapur rrugë ligjit “Për përdorimin e procedurës së përshpejtuar për subvencionimin e pagesës së qirasë së banesës për familjet e mbetura të pastreha, si pasojë e fatkeqësisë natyrore të 26 nëntorit”, si dhe ligjit “Për përballimin e pasojave të fatkeqësisë natyrore”.

Gjithashtu, Presidenti Meta ka dekretuar edhe ligjin”Për rivlerësimin e pasurisë së paluajtshme”.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje