Koreografi tregon anët e panjohura të Elvana Gjatës: Eshtë xheloze, si më fshiu nga Instagrami për Arilenën

Ndaje

Teksa vemendja është përqëndruar tek ajo, Elvana Gjata duhet të dijë që ka dhe ish-bashkepunetore të saj, të cilët tregojne hapur eksperiencen me të duke zbuluar anë të këngëtares qe ne nuk i dimë, gjithmone referuar deklaratave të tyre.

Njëri prej tyre eshte dhe koreografi Tan Brama, i cili ka qenë shpesh pjesë e tureve apo koncerteve të këngëtares Elvana Gjata, së bashku me trupën e tij të baletit.

Por që prej verës 2019 në Festivalin Sunny Hill që organizohet nga Dua Lipa në Prishtinë, duket se marrëdhënia e Elvanës dhe Tanit është prishur.

Sipas këtij të fundit, arsyeja është fakti që koreografi kërceu edhe në performancën e artistes nga Kosova  Kida në po të njëjtin festival, por një ditë më vonë pasi performoi me Elvanën.

Ne ishim miq të vjetër, nuk e kuptoj pse. E vlerësoj si artiste, dikur kam qenë në touret e saj ku unë çoja grupin e vajzave të performonin bashkë me të. Nuk është hera e parë që ajo më bën diçka të tillë. Në Sunny Hill Festival, ajo më hoqi nga formacioni i trupës së kërcimit, pasi unë me grupin tim performova ditën e parë me Elvanën, dhe të nesërmen, sërish në Sunny Hill Festival, por me këngëtaren Kida. Më pas, Elvana nuk më njoftoi për koncertin e radhës, arsyeja tashmë kuptohet pse. Madje kisha dy muaj që përgatitesha për tourin e saj. Por në fund fare nuk më njoftuan”; ka treguar koreografi në një prononcim për Boldnews, ndersa shton se Elvana e ka hequr dhe nga Instragrami per shkak se ai ka bere share kengen e Arilena Arës.

*videoja me Arilenën

https://www.instagram.com/p/B5i1yIunMYT/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje