Tag: dekretimi

Meta ktheu për rishqyrtim paketën “Anti-Shpifje”, vjen një reagim ndërkombëtar

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ktheu dje për rishqyrtim në parlament ndryshimet në dy ligje “Për mediat audiovizive” dhe “Për komunikimet elektronike”. Organizata “Reporterët pas...

FOTO/Tërmeti shkatërrimtar, 3 ligjet e rëndësishme që Meta dekretoi sot

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar tre ligje të rëndësishme, që lidhen me tërmetin katastrofik të 26 nëntorit. Presidenti i ka hapur rrugë ligjit...

“Ta puthsha mendjen..”, Manjani kthehet pas në kohë: As Berisha e...

Një reagim të fortë e ka bërë dhe ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani pas zhvillimeve te fundit politike. Ai sjell në kujtesë mosmarrëveshjet e...

PS nuk humbet kohë, nis mbledhjen e firmave për shkarkimin e...

I ndjerë në presion të vazhdueshëm ditën e sotme, Rama ka urdhëruar mazhorancën që të mos humbase kohë, por të fillojë të merret me...

“E bëri vetë President tani do e shkarkojë”, Paloka: Rama vazhdon...

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar pas vendimit të Kryesisë së PS-së sipas të cilës do të niste proceduarat për shkarkimin e...

Meta e paralajmëroi ditë më parë, aleatët e Bashës e mbështesin:...

Në kushtet kur përgjiimet dolën sheshit dhe është ende në diskutim nëse do të mbahen zgjedhjet, aleatët e Bashës kanë një propozim. Krerët e partive...

Rama si Ministër i Jashtëm? Meta: Do përgjigjem me qetësi, por...

Pasi Kryeministrit Edi Rama 'iu kthye' prapsht propozimi i Gent Cakajt për ministër të Jashtëm, kryeministri erdhi me vendimin se do të propozonte emrin...

Me kërkesë të Ramës, nesër Kuvendi zhvillon seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme. Ky vendim vjen pak ditë pas ndryshimeve që ndodhën në kabinetin qeveritar, ku u emëruan 7...

Refuzimi i Cakajt, reagon PD: Meta bëri gjënë e duhur, por...

Pasi Presidenti Ilir Meta refuzoi dekretimin e ministrit të Jashtëm, Gent Cakaj, ka ardhur reagimi i parë dhe nga Partia Demokratike. Deputeti Bardh Spahia e...

Dokumenti/ Dekretohen ministrat e rinj, por jo Gent Cakaj

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka vendosur mbrëmjen e sotme të dekretojë ministrat e rinj të propozuar nga Edi Rama. Por sërish nuk është dekretuar...