FOTO/Rama i nis shkresë Kuvendit, kërkon ‘shtyrjen’ e gjendjes së fatkeqësisë natyrore

Një projektvendim  i cili, i është dërguar Kuvendit,propozon që gjendja e fatkeqësisë natyrore të jetë aktive deri në 31 mars 2020. Është kryeministri Edi Rama ai që ka bërë kërkesën për shtyrjen e afatit, ndërsa dokumenti i siguruar nga “Shekulli” nuk jep shpjegime pse kërkohet ky zgjatim.

Diskutimet për këtë kërkesë pritet të nisin sot në Komisionin e Sigurisë, ndërsa kujtojmë se vendi ynë është në gjendjen e fatkeqësisë natyrore (qarku Tiranë, Durrës dhe Lezhë) që prej datës 27 nëntor, 24 orë pas tërmetit që i mori jetën 51 qytetarëve dhe lëndoi mbi 700 të tjerë.

Diskutimet për këtë kërkesë pritet të nisin sot në Komisionin e Sigurisë I cili do ta miratojë pasi kontrollohet nga mazhoranca e Ramës. Kujtojmë se vendi ynë është në gjendjen e fatkeqësisë natyrore (qarku Tiranë, Durrës dhe Lezhë) që prej datës 27 nëntor.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje