Vasili tregon pasojat e tërmetit: Shihni vetë videon, s’ka nevojë as për prokuror për ta kuptuar

Ndaje

Petrit Vasili nuk i ndal as ditën e sotme, kritikat për qeverinë Rama dhe punën që ajo ka kryer në përballimin e situatës së rëndë, pas tërmetit të 26 nëntorit.

Ai ka publikuar një video në “Facebook”, përmes së cilës thotë se banorët e Thumanës akuzojnë njerëzit e pushtetit se i kanë gënjyer.

Sipas Petrit Vasilit, Prokuroria duhet të marrë në pyetje këto persona, të cilët siç thotë nënkryetari i LSI-së,  kanë gënjyer banorët e prekur nga tërmeti.

Postimi i Vasilit:

Viktimat e Thumanes akuzojne.(VIDEO).Njerezit e pushtetit genjyen per Thumanen.

Pse genjyen? Kush genjen,Kryetari i Bashkise apo Zv.kryeministri? Pse nuk i therret prokuroria keta? Pse nuk pyeten,hetohen,procedohen nga prokuroria? Apo kjo eshte “prokuroria qe duam” sipas rilindjes? Heshtja e prokurorise bashkefajesi e rende.

Shiheni VIDEON flet vetë…..dhe ne te vertete eshte aq e thjeshte sa s’ka nevoje as per prokuror.

Viktimat e Thumanes akuzojne.(VIDEO).Njerezit e pushtetit genjyen per Thumanen.Pse genjyen?Kush genjen,Kryetari i Bashkise apo Zv.kryeministri?Pse nuk i therret prokuroria keta?Pse nuk pyeten,hetohen,procedohen nga prokuroria?Apo kjo eshte "prokuroria qe duam" sipas rilindjes?Heshtja e prokurorise bashkefajesi e rende.Shiheni VIDEON flet vetë…..dhe ne te vertete eshte aq e thjeshte sa s'ka nevoje as per prokuror.

Publiée par Petrit Vasili sur Vendredi 13 décembre 2019

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje