Tag: AKUZAT

DETAJE/Përndjekje, aksidente dhe shpërndarje droge, arrestohen disa persona në Tiranë

Tetë persona kanë rënë në prangat e Policisë së Tiranës në pak orë. Mes tyre, nga shërbimet e Komisariatit Nr. 2 u bë arrestimi...

Të akuzuarit në AKBN, mbi 1 milion dollarë dëm ndaj shtetit,...

Detaje të reja janë zbardhur nga arrestimi i urdhëruar nga Prokuroria e Tiranës në lidhje me aktivitetin e personave, punonjës të AKBN të akuzuar...

Shpërthen Mimoza Margjeka, akuza SPAK-ut: Po sulmohem se s’njoha zgjedhjet, kam...

Gjyqtarja Mimoza Margjeka ka folur para nisjes së seancës gjyqesore ditën e sotme në Gjykatën e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit të Organizuar. Ajo...

Ish-deputeti denoncon nga Fieri: ’30 votues për kokë’, skema e Ramës...

Luan Baçi, kryetari i PD në Fier, ka treguar se cila është skema që po zbatohet tani nga kryebashkiaku Armando Subashi, krahu i fortë...

Pastrimi i 1.6 miliardë euro, PD akuza Veliajt: Premtove zero leje...

Ne fokus te reagimit te sotem nga selia blu eshte Erion Veliaj. Belind Këlliçi e ka akuzuar kryebashkiakun se erdhi në krye të Bashkisë...

“Shqipëria parajsë për pastrimin e parave”, Alibeaj: Qeveria bashkëpunon me krimin,...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj në një deklaratë për mediat u shpreh se Shqipëria është shndërruar në parajsën e pastrimit të parave nga...

Zgjedhjet në Mal të Zi/Berisha deklaratë të fortë: Dy binjakë siamezë...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar procesin zgjedhor të mbajtur një ditë më parë në Mal të Zi. Berisha akuzon kreun e qeverisë Edi Rama dhe...

Rihapja e shkollave, PD tregon mangësitë e udhëzimit: I pazbatueshëm për...

Ndërsa kanë mbetur më pak se 3 javë nga nisja e vitit të ri shkollor, qeveria nuk ka siguruar asnjë kusht për zhvillimin e...

PD sjell listën e tenderave: Blendi Gonxhe kampion i abuzimeve, harxhoi...

Partia Demokratike denoncon sot Blendi Gonxhen dhe tenderat e tij, duke akuzuar qeverine e kryeministrit Edi Rama se po abuzon me to. PD zbulon se...

Akuza e fortë e ish-deputetit: Po “falsifikohen” të dhënat e testit...

Ish-ministri i Shëndetësisë në kohën e PD, Tritan Shehu ka akuzuar autoritetet përkatëse se po falsifikojnë të dhënat në lidhje me testimin për Covid...