Sa herë u lëkund toka shqiptare pas tërmetit të madh, ekspertët: Pasgoditjet janë normale

Ndaje

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se numri total i pasgoditjeve që prej tërmetit të fortë të 26 nëntorit është 1376.

Ndërsa nga ora 7 e mëngjesit të sotëm, 2 dhjetor deri më tani, ora 10:00 janë regjistruar 5 lëkundje dhe dy janë të lokalizuar.

Edhe pse paslëkundjet nga ekspertët janë vleresuar si normale, shumë qytetarë janë në panik dhe të shqetësuar.

Gjithsesi ne iu sjellim ne vemendje, atë që sizmiologët kanë treguar. Shqipëria e ka kaluar situatën më të vështirë të tërmetit.

Ekspertë të njohur të sizmologjisë, u shprehën dje se situata më e vështirë ka kaluar dhe tashmë toka po i kthehet gradualisht normalitetit, por per te pritur rutinen e zakonshme do të duhet durim dhe siguri.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje