VIDEO/Ka dhe kështu! Qytetarin në Astir s’e shkund as tërmeti, flinte ndërsa pallati tundet

Ndaje

Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë shumë edhe në qytetin e Tiranës, ku nuk kanë munguar edhe dëmet. Ndërkohë një video e ardhur nga qytetarët për Report Tv, vihet re si lëkundet një pallat tek zona e Astirit.

Pavarësisht se pallati shkundet dhe nga tavani fillojnë të bien copëza muri, ‘gjumashi’ nuk e prish fare terezinë. Ai vazhdon të flejë i qetë pa e ditur se rreth tij mund të jetë duke u shembur gjithçka.

15 të vdekur, mbi 600 të plagosur, dhe dhjetëra të tjerë nën rrënoja, është ky bilanci i një ditë që do të mbahet mend gjatë si tragjedia e 26 nëntorit 2019. Epiqendra e tërmetit ishte qyteti i Durrësit, dhe konkretisht zona e Thumanës, ku ka patur 3 pallate të shembura, ndërkohë që problemet nuk mungojnë as në Fushë-Krujë, apo te Kavalishenca, ku mbeti i vdekur kryekomisari Bajram Hajdarmataj.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje