Tag: Astir

Rinisin shembjet e banesave në Astir, banorët dhe kalimtarët të acaruar:...

Mengjesin e sotëm ka rinisur puna per shembjen e disa objekteve te tjera në zonën e “Astirit” në Tiranë. Ndërkaq ka patur një revoltë që...

ARRSH e vendosur: Nis punimet në Unazën e Re, ku do...

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se së shpejti do të nisin punimet në Unazën e Re pikërisht aty banorët po protestojnë prej dy vjetësh...

Rikthehen shembjet në Astir të hënën, ish-deputeti zbardh paralajmërimin e ...

IKMT do të rikthehet te zona e Astirit me te tjera shembje te banesave të banorëve, fakt i cili eshte konfirmuar dhe nga ish-deputeti...

Vrasja e Vilsonit në Astir/Autori zbulon të kaluarën e tij para...

Sot mbahet seanca gjyqesore ndaj Noel Dishit, personit te dyshuar per vrasjen e Vilson Tafçiut. Ky i fundit u vra në Astir më 20...

Zbardhet dëshmia e të riut që ekzekutoi shokun në Astir, ku...

Eshte zbardhur nje pjesë e dëshmisë te te riut qe vrau me arme Vilson Tafçiun.  Në dëshminë e tij para uniformave blu, një ditë pas...

Policia ende nuk ka kapur autorin e dyshuar me tre emra,...

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, jane ende duke punuar për zbardhjen dhe dokumentimin me prova ligjore të ngjarjeve të ndodhur në Allias...

Zbardhet dëshmia e dy vajzave që ishin me viktimën në Astir:...

“Panorama” mëson se menjëherë pas vrasjes që tronditi zonën e Astirit një natë më parë, janë shoqëruar për t’u marrë në pyetje edhe dy...

Policia ka emrin e autorit të dyshuar për vrasjen që tronditi...

Policia pas disa oresh nxjerr një emër tashmë për autorin e dyshuar të vrasjes së 28-vjeçarit Vilson Tafçiu mbrëmjen e djeshme në zonën e...

FOTO/I riu u nxorr në pritë dhe u vra, ky është...

Një tjetër vrasje tronditi mbrëmjen e djeshme Tiranën, ku në një prej orareve më të frekuentuara të mbrëmjes, në një lokal në zonën e...

VIDEO/Ka dhe kështu! Qytetarin në Astir s’e shkund as tërmeti, flinte...

Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë shumë edhe në qytetin e Tiranës, ku nuk kanë munguar edhe dëmet. Ndërkohë një video e ardhur nga qytetarët...