KLP rendit Olsian Çelën të parin, sa pikë kanë marrë tre kandidatët në garën për kryeprokuror

Ndaje

Pas publikimit të renditjes, KLP ka publikuar dhe pikëzimin per secilin kandidat në garën për kryeprokuror.

Prokurori Olsian Çela është renditur i pari në listën e Këshillit të Lartë të Prokurorisë për kandidatët për Prokuror të Përgjithshëm.

Çela ka grumbulluar 459 pikë, më pas në vendin e dytë është renditur Arta Marku me 406 pikë dhe Fatjona Memçaj me 362 pikë.

Lista me renditjen e kandidatëve do ti dërgohet për votim Kuvendit.  Në rast se asnjë kandidat nuk merr 84 vota, atëherë automatikisht Prokuror i Përgjithshëm do të zgjidhet ai që është renditur i pari.

vijon…

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje