Tag: KANDIDATE

Demokratët votojnë nesër në qarkun e Tiranës, lista me 140 emra

Demokratët votojnë nesër në Qarkun e Tiranës. Publikohet lista me 140 emra DEGËT E TIRANËS Dega TIRANA 1 ALDO BUMÇI BISLIM AHMETAJ BLERINA ZYLFO ENNO BOZDO ...

Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë/Ja 27 emrat që do të votojnë...

Del lista me 27 emrat e kandidatëve të PD Durrës që do të votohen ditën e nesërme nga anëtarësia e qytetit bregdetar. 3150 anëtarë të...

PD mbyll fazën e parë të kandidatëve, sa janë përzgjedhur për...

Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve pranë Partisë Demokratike ka përfunduar fazën e parë të verifikimit të kandidatëve, në përfundim të së cilës ka ftuar...

Udhëzimi i plotë i PD-së me 4 fazat e procesit, kushtet...

Partia Demokratike fillon nga sot përzgjedhjen e kandidateve për deputetë, duke shënuar kështu de facto edhe nisjen e fushatës elektorale. Kryesia e Partisë Demokratike...

Kandidatët për kreun e BKH përballen me makinën e së vërtetës,...

Tetë kandidatët për Kreun e Byrosë Kombëtare të hetimit do ti nënshtrohet testit të Poligrafit ose makinës të së vërtetës. Ky test do të...

EMRAT/Gara për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit, si u pëzgjodhën...

22 aplikantë për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit janë skualifikuar, ndërsa 18 kandidatë kanë fituar të drejtën e vazhdimit të garës. Kandidatët e...

“Si do t’i bëjnë ballë presionit”, 2 kandidatët për drejtimin e...

Sot ka disa zhvillime qe po ndodhin  njekohsisht, e teksa vemendja eshte perqendruar te debati per paketen anti-shpifje, paralelisht, po behet intervistimi i kandidateve...

KLP rendit Olsian Çelën të parin, sa pikë kanë marrë tre...

Pas publikimit të renditjes, KLP ka publikuar dhe pikëzimin per secilin kandidat në garën për kryeprokuror. Prokurori Olsian Çela është renditur i pari në listën...

A shkelën ligjin dy institucione? Flet kandidatja Memçaj: E vërteta e...

Një prej kandidateve tè tjera që po merret në pyetje nga KLP për postin e kryeprokurores është dhe prokurorja e Apelit, Fatjona Memçaj. Teksa ishte...

“Kam punuar në terren të vështirë”, Arta Marku flet hapur: Nuk...

Gjatë marrjes në pyetje, kandidatja për kryeprokurore Arta Marku u shpreh se vitet e punës së saj janë të mjaftueshme për të ushtruar detyrën...