KLP bën publike listën, kush renditet i pari në garën për Kryeprokuror

Ndaje

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka bërë renditjen e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm sipas pikëve të marra.

I pari në listë është Olsjan Çela. E dyta në listë është Arta Marku. Në vend të tretë është Fatjona Memçaj.

Një ditë më parë Këshilli intervistoi në seanca të ndara të tre kandidatët. Ata paraqiten platformat e tyre dhe më pas iu përgjigjen pyetjeve të anëtarëve të KLP për çështje të ndryshme për menaxhimin e punës në Prokurorinë e Përgjithshme.

Kandidatët u pyetën edhe nga përfaqësues ndërkombëtarë. Lista me renditjen e kandidatëve do ti dërgohet për votim Kuvendit.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje