FOTO/Lëkundje tërmeti në vend, epiqendra zhvendoset në Veri

Ndaje

Herë pas here në vendin tonë ka lëkundje të lehta tërmeti, të cilat pasojnë prej javësh, që nga tërmeti i fortë 5 ballësh që tronditi Tiranën  dhe jo vetëm.

Duket se epiqendra kete here është zhvendosur nga deti Adriatik dhe zona përreth Durrësit, e cila ka qenë tepër aktive prej 21 shtatorit në pjesën Verilindore të vendit.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit, epiqendra ka qenë 1.7 km në veri të Shumatit në Dibër, me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 07:26 minuta. Nuk ka të dhëna për dëme materiale.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje