Tag: Veri

FOTO/Lëkundje tërmeti në vend, epiqendra zhvendoset në Veri

Herë pas here në vendin tonë ka lëkundje të lehta tërmeti, të cilat pasojnë prej javësh, që nga tërmeti i fortë 5 ballësh që...

FOTO/Tronditet Veriu i Shqipërisë, ndjehen lëkundje tërmeti

Jane rikthyer termetet ne vendin tone. Sipas informacioneve zyrtare, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter me epiqendër 12 km larg Bulqizës...

Goditet grupi më i rrezikshëm kriminal në veri të Shqipërisë, vetë...

Mbrëmjen e djeshme u arrestua në Tiranë Safet Bajri, i njohur si i “forti” i Shkodrës, personi që për ditë të tëra trazoi politikën...

Kosova vigjilente, serbët shtojnë forcat luftarake në veri

Situata në Kosovë ka vënë në lëvizje dhe në tension Serbinë. Mediat serbe kanë raportuar se Ushtria e Serbisë ka ngritur gatishmërinë luftarake në...

Tatimet kontroll në veri të Shqipërisë, penalizohen bizneset e njohura

Pas goditjes së disa bizneseve që ushtronin veprimtari jashtë ligjit në jug të  Shqipërisë, hetimi tatimor ka zbarkuar në veri të Shqipërisë, kryesisht në...

Tatimet kontroll në bregdet, 6.9 milion lekë gjoba vetëm në veri

Që nga data 22 qershor e në vazhdim,u verifikuan në total 397 subjekte, nga të cilat, për 186 subjekte u morën masa, me një...

VIDEO/ Stuhi dëbore në veri të vendit, ja akset e vështira...

Moti i keq dhe stuhitë e dëborës kanë përfshirë verilindjen e vendit. Në orët e para, temperaturat zbritën në -4 gradë celsius. Nga Fushë Dukagjini...

Reshje bore në veri e verilindje, fillojnë edhe problemet serioze

Reshjet e borës kanë krijuar probleme serioze në zonat e thella të veriut dhe në verilindje. Në qytetin e Kukësit bora arriti trashësi 5 cm,...

FOTO/ Nis bora e parë e këtij dimri

Sapo nisi bora e parë e këtij dimri. Si pasojë e uljes së temperaturave, në veri të vendit kanë filluar reshjet e para të...