DENONCIMI/Basha synonte të ndërtonte gjimnaz të ri, Veliaj e bën biznes për një italian të dyshimtë

Ndaje

Ky është denoncimi i rradhës i Jamarbër Malltezit. Zyrtari pranë PD, tregon per një projekt të ideuar qysh ne kohen e udhëheqjes së Lulzim Bashës në kryeqytet, por qe tani është përshtatur sipas interesave të kryebashkiakut aktual.

Malltezi thotë se plani Rregullues i Tiranës, i vitit 2013, kur kryetar bashkie ishte Lulzim Basha, kishte caktuar të ndërtonte një gjimnaz të ri për kryeqytetin, ndërsa bashkia e Erion Veliajt e bën biznes për një italian të dyshimtë.

“Plani Rregullues i Tiranës i Bashës më 2013 këtu kishte caktuar Gjimnaz të ri për Tiranën, plani i 99-ave e bën biznes për një italian të dyshimtë. “Asgjë të ligë, çdo gjë me ligj”, shkruan Malltezi në reagimin e tij.

Bëhet fjalë për rrugën “Ndre Mjeda”, pranë ish Fushës së Avicionit, në Tiranë.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje