Viktor Zhusti rrëmben çmimin e madh në festivalin e filmit në Irak

Ndaje

Së fundmi, në Irak është mbajtur dhe fesitivali i filmit, ku morën pjesë 154 filma nga 78 shtete në botë. Sipas faqes kryesore të festivalit, shkruhet se mes tyre ishte dhe filmi shqiptar ” Delegacioni”.

Lajm i mirë është se Viktor Zhusti mori titullin ‘Aktori më i mirë’. Në këtë film, Zhusti luan rolin e një intelektuali të burgosur, i cili zgjedh të sakrifikojë lirinë e tij, sesa të bëhet vegël e lojrave të pushtetit.

Festivali i filmit i quajtur ” Slemani International Film Festival” është dhe një nga festivalet më të rëndësishme të filmit, aktori shqiptar Viktor Zhusti na bëri të tërë krenar me marrjen e çmimit të rëndësishëm.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje