“Mbrojtje e shkëlqyer e Kushtetutës”, Presidenca njoftim të rëndësishëm: Lëvizja e radhës nga Meta

Teksa vëmendja është përqëndruar tek raporti i komisionit të Venecias, ka patur dhe reagime të shumta, te cilat bazohen ne interpretime të ndryshme, varesisht qasjeve që mbështetin anetaret e klasave politike ne vend.

Zedhenesi i Presidencës, Tedi Blushi ka njoftuar se kur Presidenca do te beje publik raportin e presidentit per draftin e publikuar nga Komisioni disa dite me pare.

REAGIMI I ZEDHENESIT TE METES
Brenda javës institucioni i Presidentit të Republikës do të bëjë publik për opinionin vendas dhe ndërkombëtar Raportin e tij për Draftin e Opinionit të Komisionit të Venecias” gjithmonë në vazhdim të transparencës dhe rëndësisë së çështjes në fjalë, që meriton vetëm shterim kushtetues, ligjor, profesional dhe faktik, larg çdo ndikimi politik dhe të dyshimtë.

ZERO SHKELJE TË KUSHTETUTËS!

MBROJTJE E SHKËLQYER E KUSHTETUTËS!

MBROJTJE E SHKËLQYER E KONVENTËS EUROPIANE TË TË DREJTAVE TË NJERIUT!

MBROJTJE E SHKËLQYER E VENDIMIT TË GJYKATËS SË STRASBURGUT PËR TË DREJTËN E ZGJEDHJES!

MBROJTJE E SHKËLQYER E DETYRIMEVE LIGJORE QË KA SHQIPËRIA NGA MARRËVESHJA E STABILIZIM ASOCIMIT ME BASHKIMIN EUROPIAN!.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje