Tag: tedi blushi

Zedhenesi i Presidentit: Pse kaq shume frike nga referendumi

Zedhensi i Presidentit, Tedi Blushi tha sot fill pas reagimit te Rames per ndryshimet kushtetuese se referendumet i fiton populli dhe nuk duhet patur...

Shqetësimi i Ambasadës për 2 Marsin, reagon Presidenca: Asnjë alert! Shqiptaro-amerikanëve...

Zëdhënësi i Presidencës Tedi Blushi ka reaguar, menjëherë pasi ambasada Amerikane iu ka bërë thirrje shtetasve amerikanë që të kenë kujdes më datë 2...

Protesta e thirrur nga presidenti, 3 mije aktiviste me shirita kuq...

Presidenca paska nje plan per protesten e 2 marsit, qytetarët të mbajnë në duar mimoza dhe flamuj kuq e zi dhe të mos bien...

Zëdhënësi i Presidentit tjetër reagim: Të gjithë tellallëve të puçit kushtetues...

Tedi Blushi bën sërish thirrje për pjesëmarrje në manifestimin e 2 marsit dhe ka nje pergjigje ndaj atyre qe ende nxisin perçarje. Në një postim...

POLEMIKA FYESE NGA PRESIDENCA DHE QEVERIA/ Presidenca e therret Spiropalin ‘e...

Debati mes qeverise dhe Predidences sot ka narre nje ngjitje tjeter. Pas deklarates se Presidentit ku lihej te kuptohej se do dekretonte shoerndarjen e...

“Bëni durim”, Zëdhënësi i Metës me paralajmërim të fortë për shpërndarjen...

Presidenca ne dy ditet e fundit eshte treguar e ashper me qeverine, fokusuar ketu tek sistemi ligjor dhe i drejtesise. Presidenca, sot i eshtë përgjigjur...

“Mori dy telefonata kërcënuese”, Zëdhënësi i Presidentit thirret në Prokurori

Zëdhënësi i Presidentit Tedi Blushi është thirrut në prokurorinë e Tiranës në lidhje me telefonatën shantazhuese që ai ka marrë nga një përfaqësues i...

Presidenti paralajmeron Parlamentin per kompetencat: Do jem atje me popullin!

Zedhenesi i Presidentit Tedi Blushin ka reaguar ne lidhje me nje deklrate te ‘Tao Tao’, i cili bente fjale per reduktim te kompetencave te...

Pas ambasadës amerikane reagon Presidenca: Mjaft më “Rule of Embassy”, është...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar menjëherë pas reagimit të ambasadës amerikane, e cila propozoi që palët t'i drejtoheshin Komisionit të Venecias për të zgjidhur...

Paralajmërimi nga Presidenca: Padi për zyrtarë të tjerë, do të publikohen...

Presidenca e ka marre seriozisht angazhimin e saj në çështje te rendesishme, sikurse debati i fundit mbi Kushtetuesen. Duke konfirmuar edhe nëj herë se ditën...