DETAJE/Kapet tjetër sasi e madhe droge në Greqi, e fshehur në një shpellë në ishull

Ndaje

Njoftohet se 1 ton kanabis është kapur ditën e sotme nga një aksion i policisë greke i nisur në një ishull në detin Egje.

Sipas medieve greke, policia ka gjetur rreth 1 ton kanabis të fshehur në ishullin e vogël Piperi në zonën e Alonisit. Thuhet se droga ishte e fshehur ne nje shpellë në brendësi.

Me herët, u raportua se forca të shumta nga deti dhe toka po kontrollonin ishullin e Skopelout në zonën e Sporadhës, pasi dyshohej per nje sasi droge, e cila eshte zbuluar se ka nje peshe te konsiderueshme.

Në aksionin që është ende në zhvillim janë angazhuar forca nga deti dhe nga ajri, ndërsa nuk dihet ende nëse trafikantët kanë lidhje me kapjen e dy gomoneve në ditët e fundit në Greqi dhe pse dyshohet se trafikuesit jane shqiptarë.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje