Arratisja e shqiptarëve nga burgu grek, zbardhen detaje të reja

Ndaje

Janë zbuluar detaje të reja në lidhje me arratisjen e dy shqiptarëve nga burgu i Tirinthas në Greqi. Mësohet se dy shqiptarët janë njëri 48 vjeç, i dënuar me 11.5 vite burg për grabitje. Kurse tjetri është 27 vjeç. Identitetet e tyre nuk bëhen me dije.

Ata u arratisën mesditën e djeshme, ndërsa mediet fqinje raportojnë se arratisja është konstatuar nga rojet e burgut, në momentin e numërimit të të burgosurve, gjatë orarit të drekës.

Bashkë me shqiptarët u arratisën dhe dy të tjerë, një maroken dhe një algjerian.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje