Goditet banda italo-shqiptare e trafikut të drogës, 12 të arrestuar

0Shares
0

Eshte shkatërruar përfundimisht një grup kriminal të trafikut të drogës, që vepronte në zonën e Messinës në Itali.

Operacioni çoi në prangosjen e 12 personave, shtetas italianë dhe shqiptarë.

Policia italiane ka arrestuar keta persona te cilët dyshohet se kishin ngritur një organizatë kriminale në fushën e trafikut të lëndëve narkotike.  Siç raportojnë mediat grupi kishte aktivitet të gjerë kryesisht në lagjen “Mangialupi”, ndërsa ata ishin të pajisur edhe me armë.

Të dyshuarit akuzohen për trafikimin dhe shitjen e kokainës dhe marijuanës.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje