Një turist i mbytur dhe 2 të zhdukur në kanionin e Oltës

Ndaje

Një grup turistësh shqiptarë janë bllokuar në kanionin e Holtës në Gramsh. Burime nga policia bëjnë me dije se deri më tani janë shpëtuar 4 fëmijë, por dyshohet se brenda kanionit janë edhe 2 persona të tjerë të rritur.

Burime në vendin ngjarjes thonë se para pak çastesh është gjetur i pajetë trupi i një vajze.
Për shkak të mungesës së valëve në zonë policia është njoftuar shumë pas bllokimit të grupit. Edhe me personat e tjerë që janë të bllokuar ende nuk është bërë e mundur të komunikohet. Sipas informacione bëhet fjalë për djalë mbi 20-vjeç si dhe një burrë rreth të 50-tave.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar policia, zjarrfikësja, ambulanca dhe shërbimet e emergjencave. Mësohet se janë nisur edhe efektivë të RENEA-s të cilët janë të specializuar për ndërhyrjet në ujë. Dyshohet se shkaku i bllokimit, të jetë bërë rritja e shpejtë e nivelit të ujit për shkak të shirave që kanë rënë gjatë natës e gjatë mesditës së sotme.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje