Tag: turist

VIDEO/ Po udhëtonte me motor, turisti del nga rruga dhe përfundon...

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë mbrëmjes. Një turist zviceran i cili udhëtonte me motor ka dalë nga rruga dhe ka rënë në një...

Aksidentohet turisti në Librazhd, sillet me urgjencë drejt Tiranës

Nje turist çek i cili u aksidentua me motoçikletë në zonën malore të Librazhdit është transportuar sot me helikopter drejt Spitalit Ushtarak në Tiranë. Policia...

SKANDAL/ Mediat spanjolle jehonë videos së dhunimit të turistëve nga Kokëdhima

Mediat spanjolle i kanë bërë jehonë videos së dhunimit të një grupi turistësh bashkëkombas nga pronari i  Bar-Restorantit “Panorma” në Porto Palermo, Mihal Kokëdhima. “Familja...

SKANDAL/ Shihni si terrorizohen turistët spanjollë nga pronari i lokalit në...

Janë publikuar pamjet filmike nga ngjarja e rëndë e shënuar pasditen e djeshme në Himarë, ku pronari i lokalit “Panorama”, Mihal Kokëdhima, 51 vjeç,...

SKANDAL/ Plas grushti në Borsh me turistët, ja arsyeja

Një grup turistësh spanjollë kanë pësuar një sulm fizik pak minuta më parë në plazhin e Borshit. Mësohet se turistët kanë mbetur të pakënaqur nga...

Aksident i rëndë/ Fuoristrada 30 metra në greminë

Një fuoristradë me 8 turistë polakë është aksidentuar pasditen e djeshme rreth orës 18:00 në fshatin Bizë të Ishmit. Makina me të cilën ata po...

Vlorë/ Turisti italian kërkoi ndihmë mjekësore, Policia Kufitare vepron në...

Policia Kufitare e Vlorës në bashkëpunim me forcat “Delta” kanë ndihmuar në kohë rekord një turist italian, i cili kishte nevojë urgjente për trajtim...

Një turist i mbytur dhe 2 të zhdukur në kanionin e...

Një grup turistësh shqiptarë janë bllokuar në kanionin e Holtës në Gramsh. Burime nga policia bëjnë me dije se deri më tani janë shpëtuar...

Turisti francez aksidentohet me biçikletë në Gjirokastër, dërgohet me plagë të...

Një turist francez ka përfunduar me plage te renda në spitalin rajonal ‘Omer Nishani’ në Gjirokastër. Sipas policisë, shtetasi E. V., 21 vjeç, banues...

E rende, humb jetën në Golem turisti Gjerman

Një turist me shtetësi gjermane ka gjetur vdekjen në një kompleks turistik në Golem të Durrësit. Ngjarja është regjistruar mbëmjen e djeshme. Viktima është identifikuar...