Tag: kanion

Një turist i mbytur dhe 2 të zhdukur në kanionin e...

Një grup turistësh shqiptarë janë bllokuar në kanionin e Holtës në Gramsh. Burime nga policia bëjnë me dije se deri më tani janë shpëtuar...

Korsikë, dallga e papritur në kanion vret 4 persona, një i...

Katër persona, mes të cilëve një vajzë 7-vjeçare dhe babai i saj, kanë humbur jetë në Soccia të Korsikës, nga një “përmbytje” e papritur...

FOTO/ Dy të rinjtë e aventurës në Shpellën e Pëllumbasit

Xhorxho Seferi, i riu që ra dje në një kanion në Shpellën e Pëllumbasit është ende në kërkim nga palumbarët e forcave RENEA.  Efektivët...