Gazetari publikon foton e Merkelit në rrugë: Njeriu më i rëndësishëm i Europës nuk ka 20 bodyguard

Shpeshherë politikanët shqiptarë janë vene perballë atyre të huaj për të vëneë në dukje kontrastin mes tyre.

Këtë gjë e ka bërë gazetari Denis Dyrnjaja, i cili ka ironizuar permes një postimi në rrjetet sociale. Dyrnjaja ka publikuar një foto ku kancelarja gjermane, Angela Merkel, shihet e veshur mjaft thjeshte dhe ecën me bashkëshortin e saj me çadër në dorë.

Gazetari shkruan më tej, teksa ironizon politikanët shqiptarë se njeriu më irëndësishëm në Europë nuk është histerike dhe nuk ka 20 truproja pas vetes.

Kancelarja e Gjermanisë me bashkëshortin e saj. Nuk po shkojnë as në Surrel, as në Lalëz, as në rezidencat e Lundrës apo Kodrës së Diellit. Po shkojnë në shtëpinë e tyre normale pasi kanë bërë pazar.

Nuk kanë 20 bodyguard që bëjnë si histerikë me makina para mbrapa, nuk kanë as gango që i ruajnë vullnetarisht. Njeriu më i rëndësishëm i Europës dhe ndër 5 më të rëndësishmit e botës është kaq e thjeshtë dhe e natyrshme në gjithçka,”- shkruan gazetari krahas fotos.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje