Tag: angela merkel

Një mandat i pestë për Angela Merkelin? DW: Çfarë thonë anëtarët...

Në procesverbalin e Bundestagut lexon “hare dhe duartrokitje nga CDU / CSU”. Ishte një duartrokitje krenare. Sipas parimit: njëra nga ne. Merkeli e ktheu...

Rama takon Merkelin në Gjermani, i lutet ta mbështesë për hapjen...

Në situatën e krizës politike ku Shqipëria ndodhet ,kryeministri Edi Rama ka përfunduar takimin në Gjermani me kancelaren Angela Merkel në kuadër të procesit...

PROFIL/ Merkel, ‘polakja’ qe drejtoi Gjermanine, ngjitja e fizikanes dhe kimistes...

Nga vajza e një prifti në Gjermaninë Lindore në femrën e parë kancelare: Më 17 korrik Angela Merkel mbush 65 vjeç. DW sjell pjesë...

Gazetari publikon foton e Merkelit në rrugë: Njeriu më i rëndësishëm...

Shpeshherë politikanët shqiptarë janë vene perballë atyre të huaj për të vëneë në dukje kontrastin mes tyre. Këtë gjë e ka bërë gazetari Denis Dyrnjaja,...

Zaev dorëhiqet nëse nuk hapen negociatat në qershor/ Po Rama?…

Merkel nuk mund të marrë asnjë vendim pa miratimin e Bundestagut. Siç mësohet më tej nga qarqet politike pranë CDU-së, afati kohor që nga...

Takimi me Merkel/ Kujt i duhet besuar Ramës apo Cakajt?

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, i cili së bashku me Elisa Spiropalin kanë qenë dy nga shoqëruesit e...

DW/ Merkel shumë pak kohë për Ramën, çështja e negociatave e...

Deutche Welle duket se ka zbuluar te gjithë prapaskenat e takim Rama - Merkel, të cilin kryeministri e shiti si një takim të suksesshëm. Në...

Nga reforma në drejtësi tek dialogu Kosovë-Serbi, ja diskutimet mes Ramës...

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim dypalësh me Kancelaren e Republikës Federale te Gjermanisë Angela Merkel. Në këtë takim u diskutua mbi ecurinë e reformës...

Hakoi të dhënat e politikanëve përfshirë dhe Angela Merkel, zbulohet fajtori

Një i ri 20-vjeçar gjerman ka pranuar se është ai fajtori për hakimin dhe më pas publikimin masiv të të dhënave personale të politikanëve...

Merkel lë CDU pas 18 vitesh, delegatët me pankarta në duar:...

Delegatët e partisë kristiandemokrate CDU janë mbledhur në Hamburg ku do të zgjidhet sot pasardhësja/pasardhësi i kryetares së partisë, Angela Merkel, e cila do...