FOTO/Vorbulla polare godet Amerikën e Veriut, 8 viktima nga i ftohti ekstrem

Ndaje

Temperaturat kanë shkuar në -30 gradë celcius në Amerikë. Një pjesë e Amerikës së Veriut është mbërthyer nga moti ekstrem i ftohtë i njohur si një vorbull polare.

Të paktën tetë njerëz raportohen të kenë vdekur nga incidente të lidhura me motin.

Më poshtë janë disa nga foto të cilat tregojnë situatën me motin në Amerikë.

FOTOT të marra nga BBC

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje