LAJMI I FUNDIT/ Dekretimi i Lleshit, Meta takim me Gramoz Ruçin

Ndaje

Presidenti i Republikës Ilir Meta është takuar me Kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi para pak minutash në hotel Tirana. Takimi ka qënë kokë më kokë dhe ka zgjatur rreth 20 minuta.

Ky takim ndodh pasi Presidenca njoftoi se kreu i shtetit firmosi dekretin për nxjerrjen në lirim të Gjenera Brigade Sandër Lleshajt, aktualisht i emëruar zv.ministër i Brendshëm dhe kur sonte në mesnate, përfundon afati i dytë për dekretimin e Lleshajt si Ministër i Brendshëm, kërkuar nga Kryeministri Edi Rama.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje