Tag: Gramoz Ruci

DOKUMENTI/Ruçi zgjedh Fleckenstein pranë vetes, bën lëvizjen e bujshme në kabinetin...

Gramoz Ruçi ka vendosur emerimin  si “keshilltar per integrimin” prane kabinetit te tij ne Kuvendin e Shqiperise, raportuesin e Shqiperise ne PE, Knut fleckenstein. Ne...

FOTO/Ruçi nxit Japoninë të mbeshtete Kosovën: Në 2020 Japonia hap ambasadën...

Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, i shoqëruar nga Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, z. Taulant Balla, zhvilluan një vizitë zyrtare në Japoni. Gjatë...

Rudina e shqetësuar për Parlamentin, kërkesë Ruçit: Deputetët të mos rrinë...

Deputetja Rudina Hajdari është shumë e shqetësuar për mbarëvajtjen e seancës parlamentare dhe kete gje e ka reflektuar në seancën e sotme. Dhe pse parlamenti...

“Të gjithë si kryetari”, Ruçi si Rama, bën ‘kosha’ veshur me...

Kreu i Parlamentit, Gramoz Ruçi ka tërhequr vëmendjen sot teksa imituar një nga gjestet e preferuara të kryeministrit Rama. I pranishëm në shkollën profesionale “Petro...

Lirohet nipi i Gramozit, Qerem Braci lë qelinë

Ish kryeministri Berisha ka publikuar sot nje lajm dhe të dhena të tjera në lidhje me masakrën espitalit të Fierit tri ditë më parë...

Gramoz Ruci nuk le zyren si Rama kur ka protesta, nuk...

Kreu i Parlamentit Gramoz Ruci beri diferencen sot me Kryeministrin Rama kur theksoi se protestat e opozites pergjithesisht i ka ndjekur nga zyra edhe...

VIDEO/ “Nxehet” Gramoz Ruçi, iu hakërret gazetarëve: Na lini të llafosemi

Kryeministri Edi Rama duket se iu ka mbyllur gojën të gjithë socialistëve , të cilët nuk kanë dhënë asnjë koment për gazetarët pas mbledhjes...

Artan Fuga letër të hapur Gramoz Rucit, kundër projektligjit të PS...

Letër publike z. Gramoz Ruçi, Kryetar i Kuvendit të Shqipërisë Për dijeni kryeministrit, z. Edi Rama Zoti Kryetar i Kuvendit të Shqipërisë! Ju drejtohem si qytetar, si profesor...

Politikani i lartë austriak shton dozën e kritikave, del përkrah protestave...

I ftuar nga Kryetari i Parlamentit të Austrisë, Wolfang Sobotka, kryeparlamentari Gramoz Ruçi ndodhet në  Vjenë për një vizitë disa ditë këtë javë. Takimin e...

Gramoz Ruçi në Austri, përfaqësuesi i BE-së: Droga, krimi dhe...

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi vijon takimet në Austri për çeljen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Ruçi zhvilloi takime në Parlamentin austriak, nga...