VIDEO/Tmerri në parkingun nëntokësor te Sheshi ‘Skënderbej’, gazetari tregon se gati u asfiksuan

Ndaje

Gazetari Dritan Laçi ka publikuar në rrjetet sociale një video të momentit kur ai dhe disa makina u bllokuan në parkingun nëntokësor te Sheshi ‘Skënderbej’ në Tiranë.

Sipas gazetarit, u desh 25 minuta të dilte nga parkingu, duke mos e ditur as arsyen pse duhej të blllokoheshin makinat gjatë ecjes.

Gazetari është i irrituar me neglizhencën e Bashkisë Tiranë, teksa thotë se ajo që ndodhi ishte e tmerrshme dhe gati sa nuk u asfiksuan.

Denoncimi i gazetarit:

Kjo eshte nje video qe e kam realizuar mbreme ne parkingun nentokesor te Sheshit “Skenderbej” ku na u desh 25 minuta te dilnim nga parkingu pasi ishim bllokuar me makine te ndezur dhe nje Zot e di pse, sepse askush nuk jep llogari apo mban minimalisht pergjegjesi per kete bllokim.

Po keshtu nuk jep llogari askush per dioksidin e karbonit qe thithem ndersa makinat qendronin ne radhe te ndezura dhe nuk leviznin.
Dhe nuk ishim ne nje parking ne aeroportin e Stambollit me 10 mije makina, por ne nje parking bythe me 300 vende.
Ndjese per fjalorin po ketu nuk mban me uje pilafi.

Bashkia e Tiranes duhet te marre masa urgjent per ate qe ndodh ne kete parking.
Sic shikohet edhe nga burite e makinave qe nuk pushojne te bllokuara ne dalje te parkingut nervozizmi i shofereve duket i larte.
Njerez filloni denonconi, jeta juaj, mushkerite tuaja, parate tuaja, vlejnë me shume se karrigia e nje te papergjegjshmi.
Ajo qe ndodhi mbreme ishte e tmerrshme gati u asfiksuam ne makina, nuk po flas per ate 25 minuteshin qe e paguam me te padrejte.
Kjo eshte thjesht e patolerueshme.

Nuk eshte turp por kalon cdo maskarallek.U lutem mediave ta pasqyrojne.Kjo eshte nje video qe e kam realizuar mbreme ne parkingun nentokesor te Sheshit "Skenderbej" ku na u desh25 minuta te dilnim nga parkingu pasi ishim bllokuar me makine te ndezur dhe nje Zot e di pse, sepse askush nuk jep llogari apo mban minimalisht pergjegjesi per kete bllokim.Po keshtu nuk jep llogari askush per dioksidin e karbonit qe thithem ndersa makinat qendronin ne radhe te ndezura dhe nuk leviznin.Dhe nuk ishim ne nje parking ne aeroportin e Stambollit me 10 mije makina, por ne nje parking bythe me 300 vende.Ndjese per fjalorin po ketu nuk mban me uje pilafi.Bashkia e Tiranes duhet te marre masa urgjent per ate qe ndodh ne kete parking.Sic shikohet edhe nga burite e makinave qe nuk pushojne te bllokuara ne dalje te parkingut nervozizmi i shofereve duket i larte.Njerez filloni denonconi, jeta juaj, mushkerite tuaja, parate tuaja, vlejnë me shume se karrigia e nje te papergjegjshmi.Ajo qe ndodhi mbreme ishte e tmerrshme gati u asfiksuam ne makina, nuk po flas per ate 25 minuteshin qe e paguam me te padrejte.Kjo eshte thjesht e patolerueshme.

Publiée par Dritan Laci sur Mercredi 31 octobre 2018

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje