Tag: erion veliaj

“Mjeshtri i mashtrimeve mbrohet me shpifje”, Zhupa publikon videon: Padia...

Partia Demokratike e ka paditur Veliajn për shpifjet e tij të vazhdueshme, te cilat sipas tyre kanë vetëm një qëllim: të largojnë vëmendjen nga...

Festojnë 2-vjetorin e djalit, Ajola publikon foton familjare me Veliajn

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj është bërë baba për herë të parë në vitin 2018. Ai dhe bashkëshortja Ajola Xoxa kanë sjellë në jetë...

Basha çon padi të dytë në gjykatë për Veliajn: Provo që...

PD ka dorëzuar një tjetër kallëzim penal ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Mësohet se padia ndaj Veliajt lidhet me deklaratat e tij në...

Basha padit Veliajn për shpifje: Tre akuzat që duhet të provojë...

Partia Demkratike paditi në gjykatë për shpifje Kryetarin e Bashksië së Tiranës, Erion Veliaj, duke kërkuar denimin e tij për shpifjet e përsëritura kundër...

Fushata elektorale/Erion Veliaj ndryshon 16 drejtorët e Bashkisë së Tiranës, kush...

Kryebashkiaku, Erion Veliaj ka vendosur të ndryshojë 16 drejtuesit e Institucioneve në varësi të Bashkisë së Tiranës, duke bërë të mundur që një pjesë...

Pastrimi i 1.6 miliardë euro, PD akuza Veliajt: Premtove zero leje...

Ne fokus te reagimit te sotem nga selia blu eshte Erion Veliaj. Belind Këlliçi e ka akuzuar kryebashkiakun se erdhi në krye të Bashkisë...

VIDEO/Rudina Magjistari e nis sezonin me gafa: Shkolla “Sami Frashëri” me...

Rudina Magjistari çeli sezonin e ri te programit te saj me nje te ftuar special si Erion Veliaj. Ky i fundit foli per betejen...

Edhe Veliaj dhuron plazmën e tij për të sëmurët me Covid-19:...

Edhe kryebashkiaku Erion Veliaj do ti bashkohet te gjjthe vullnetareve qe kane shprehur deshiren per te dhene plazmen e tyre. Veliaj e ka deklaruar vete...

FOTO/Denoncimi i Zhupës: Rindërtimi i shkollave vonon pasi Rama dhe Veliaj...

Zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa denoncon tenderat e rindërtimit të shkollave në kryeqytet. Sipas saj, kryebashkiaku Erjon Veliaj ka tenderuar 30 milionë Euro për të...

Gazetari ngre dyshime: Pse Rama ku dilte me Lali Erin mbante...

Gazetari Artan Hoxha nëpërmjet një statusi të shpërndarë së fundmi në FB, ka hedhur dyshime se kryeministri Edi Rama ka qenë në dijeni se...