Tag: erion veliaj

Rama paralajmëroi për distancimin, Vokshi: Të shpjegojë pse ligji nuk paska...

Albana Vokshi, ish-deputetja e PD, ka reaguar ndaj manifestimeve të fuqishme në rrjetet sociale të kryebashkiakut Erion Veliaj, me takime, me foto, me video. ...

“Çunat shqiptarë janë zdromsa komplet”, deklarata fyese e Veliajt ka ndezur...

Vijon te prodhoje zemerim dhe urrejtje deklarata fyese e kryetarit te Bashkise te Tiranes, sa i takon djemëve shqiptare. Rrjeti ka shpethyer ne reagime te...

Thirrja e PD-së: Kompania e pastrimit në Tiranë pastron paratë e...

Prej shtatë ditësh PD ka denoncuar aferën e radhës së Bashkisë Tiranë, ku sipas tyre duket se është implikuar në pastrimin e parave të...

FOTO/Zëdhënësja e PD zbulon fake news e Veliajt: Nuk ka matje...

Zedhenesja e PD, Ina Zhupa shkruan se fundmi se Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj me qellim perdor fake news për cilësinë e ajrit të...

Veliaj leviz me masa te shtuara sigurie ne Tirane

Kryetari i Bashkise Erion Veliaj ka vijezuar korsite e bicikletave pergjate rruges qe con te blloku ku e ka shtepine por duket se nuk...

Nuk ka mbaruar ende, Veliaj do të shpronësojë dhe Sarajet në...

Nuk ka mbaruar ende synimi i kryebashkiakut te Tiranes, per ta kthyer Tiranen ne vendin e kullave dhe jo te historise dhe trashegimise. Exit ka...

LIVE/Një ditë pas shkatërrimit, Veliaj nuk humbet kohë: E shembëm teatrin...

Kryetari i Bashkise Erion Veliaj nuk ka humbur kohë dhe ka dale menjehere ne lidhje live per te prezantuar projektin e Teatrit te Ri...

Vokshi zbërthen skemën: Paratë e pista të krimit e drogës duan...

Albana Vokshi thote se ka nje prapaskene kriminale e gjithe ajo qe po ndodh me Teatrin Kombetar. Ne nje reagim ne rrjetet sociale, ish-deputetja zberthen...

Pas u dërgoi policinë, Veliaj vendos të premten për prishjen e...

Këshilli Bashkiak i Tiranës do të mblidhet të premten me 15 maj dhe në rend të ditës do të ketë edhe projektvendimit për prishjen...

Veliaj “do ta shese” token qe tepron afer Teatrit, te paguaje...

Kryetari i Bashkise, Erion Veliaj tha sot se Teatrin Kombetar do ta ndertoje bashkia me nje kredi ndersa per pjesen tjeter qe mbetet prone...