VIDEO/Militantët e Erion Veliajt godasin gazetarin: Nuk kishte teser partie

Ndaje

Kjo është përtej asaj që na servir ekrani dhe montimi i kronikave të bukura.

Ky rast është publikuar nga #NismaThurje nëpërmjet një videoje në të cilën tregohet se gazetari Renaldo Bregu është dhunuar nga simpatizantë të Erion Veliaj.

Bashkangjitur videos, Nisma shkuan:

”Renaldo Bregu, qytetar i devotshëm dhe gazetar iTV Klan, u godit sot nga militantë të Erion Veliajt sepse dëshironte të merrte pjesë në “dëgjesën publike” me banorët e kombinatit.

Renaldo nuk e dinte se në fakt “dëgjesa” ishte private dhe aty nuk lejoheshin njerëz pa teser partie. Ndaj edhe u dhunua.
Kujtoheni këtë skenë kur të shihni nesër kronikat e montuara me monologjet e Erionit.”

Renaldo Bregu, qytetar i devotshëm dhe gazetar i tv Klan, u godit sot nga militantë të €rion Veliajt sepse dëshironte të merrte pjesë në "dëgjesën publike" me banorët e kombinatit. Renaldo nuk e dinte se në fakt "dëgjesa" ishte private dhe aty nuk lejoheshin njerëz pa teser partie. Ndaj edhe u dhunua.Kujtoheni këtë skenë kur të shihni nesër kronikat e montuara me monologjet e €rionit.

Publiée par Nisma #Thurje sur Mercredi 24 octobre 2018

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje