Topi i Artë/ Zbulohen 30 finalistët, mungon futbollisti më i mirë i Premier Ligës

Ndaje

Janë zbuluar 30 kandidaturat finale për çmimin më prestigjoz individual të futbollit modern, “Topi i Artë”. Në listën shumë emërorëshe nuk kishin si të mungonin dy yjet e dekatës së fundit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Në këtë listë bëjnë pjesë dhe kampionët e Botës, Kylian Mbappe, Antoine Griezmann dhe N’golo Kante, ndërkohë që emra të tjerë të rëndësishëm janë ai i mesfushorit të Kroacisë dhe Realit të Madridit, Luka Modric.

Gjithashtu në listë bëjnë pjesë edhe ylli i PSG-së dhe kombëtares braziliane, Neymar Jr. Çuditërisht jashtë kësaj liste qëndron ylli i Liverpool dhe kombëtares Egjiptiane, Mohammed Salah që pavarësisht paraqitjeve pozitive në Champions League dhe në Premier League nuk ka arritur të përfshihet në listën përfundimtare të “Topit të Artë 2018”.

Lista e plotë:

Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund/Gabon)

Karim Benzema (Real Madrid/France)

Leonardo Bonucci (AC Milan/Italy)

Gianluigi Buffon (Juventus/Italy)

Edinson Cavani (PSG/Uruguay)

Philippe Coutinho (Liverpool/Brazil)

Cristiano Ronaldo (Real Madrid/Portugal)

Kevin De Bruyne (Manchester City/Belgium)

David De Gea (Manchester United/Spain)

Paulo Dybala (Juventus/Argentina)

Edin Dzeko (AS Roma/Bosnia)

Radamel Falcao (AS Monaco/Colombia)

Antoine Griezmann (Atlético Madrid/France)

Eden Hazard (Chelsea/Belgium)

Mats Hummels (Bayern Munich/Germany)

Isco (Real Madrid/Spain)

Harry Kane (Tottenham/England)

N’Golo Kanté (Chelsea/France)

Toni Kroos (Real Madrid/Germany)

Robert Lewandowski (Bayern Munich/Poland)

Kylian Mbappé (PSG/France)

Sadio Mané (Liverpool/Senegal)

Marcelo (Real Madrid/Brazil)

Dries Mertens (Napoli/Belgium)

Lionel Messi (FC Barcelona/Argentina)

Luka Modric (Real Madrid/Croatia)

Neymar (PSG/Brazil)

Jan Oblak (Atlético Madrid/Slovenia)

Sergio Ramos (Real Madrid/Spain)

Luis Suárez (FC Barcelona/Uruguay).

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje