Tag: topi i arte

Modriç i jep fund dominimit të Messit dhe Ronaldos, fiton “Topin...

Mesfushori i Real Madridit dhe Kroacisë Luka Modriç fitoi Topin e Artë të vitit 2018, duke u bërë lojtari i parë i cili thyeu...

LAJMI I FUNDIT/ Lojtari më i mirë i ri për vitin...

Ka nisur në Paris ceremonia e “Topit të Artë”. Kylian Mbappe ka marrë trofeun e parë në këtë mbrëmje  duke u shpallur lojtari më i...

FOTO/ Dokumenti që zbulon gjithcka, ja kush është fituesi i “Topit...

Luka Modric do të jetë fituesi i "Topit të Artë 2018". Të paktën kështu mësohet përmes një fotografia që po bën xhiron e rrjetit...

Dalin sekeretet/ Ronaldo do bojkotojë ‘Topin e Artë’, fitues shpallet…

Nga italia vjen një deklaratë befasuese ku bëhet me dije se Ronaldo do të bojkotojë  ceremoninë e ‘Topit të Artë’. Sipas Alessandro Alciato do të...

Topi i Artë/ Zbulohen 30 finalistët, mungon futbollisti më i mirë...

Janë zbuluar 30 kandidaturat finale për çmimin më prestigjoz individual të futbollit modern, "Topi i Artë". Në listën shumë emërorëshe nuk kishin si të...