Tag: futboll

FOTO/”Çmendet” Ibrahimoviç, i dhuron vetes për 38-vjetor Ferrarin super të shtrenjtë

Eshtë 38 vjeç, por në fushën e lojës duket më i ri dhe nuk dorëzohet lehtë. Zlatan Ibrahimoviç gjithmonë gjen vend në media, pas...

Fundjava e të mëdhenjve vjen me përballjet për titull: Barcelona në...

Ndeshje plot emocion pritet të zhvillohen sot, përsa i përket kampionateve të ndryshme në botè. Në Itali, Seria A, sjell në fushë sot Juventusin që...

FOTO/Konkurron Ermalin, Bes Kallaku bën pjesë të filmit futbollistin e njohur...

Paralel me Ermal Mamaqin, dhe Bes Kallaku është duke realizuar një film. Duhet thënë se të dy aktorët janë të sukseshëm, dhe nuk dihet...

Ish-deputetin e kap dashuria për Kombëtaren, ka një mesazh për humbjen...

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili  ka shprehur përkrahjen ndaj Kombëtares shqiptare pavarësisht humbjes së thellë ndaj Francës me rezulatatin 1-4  e vlefshme për eliminatoret...

Kosova, fitore historike ne Sofie, mund Bullgarine 3-2

Kosova e mbylli me një fitore dramatike ndeshjen e tretë në grupin A, me shifrat 2-3, në transfertë ndaj Bullgarisë. Pjesa e parë nisi mjaft...

Grushta dhe ofendime në tribunën VIP pas përfundimit të ndeshjes Tirana...

Fundi i ndeshjes Tirana-Skënderbeu në kryeqytet ka patur shumë tension në tribunën ‘VIP’ të “Selman Stërmasit”. Ka qenë goli I realizuar nga Hasani në minutën...

FOTO/ Mbrojtësi “braktis” fushën për të shkuar në tualet, plas “gallata”...

Sulmuesi i Arsenalit, Alexandre Lacazette realizoi një nga golat më të bukur në karrierë, teksa “shpiku” një perlë nga rreth 30 metra. Por pavarësisht golit...

VIDEO/ Sërish skandal në futbollin shqiptar, tifozët vendas godasin arbitrin

Episodet e dhunës nuk kanë të sosur në kampiontet shqiptare. Me Superioren që nuk zhvilloi asnjë takim, skenën e mori takimi i Kavajës. Takimi...

VIDEO/ Portieri bën mrekullinë, sulmuesi nuk i beson syve

Portierët bëhen shpesh protagonist me pritjet e tyre, por ajo që ka bërë gardiani i kolumbianëve të Junior është me të vërtetë i pabesueshëm. Sebastian...

Sherri në tunelin e dhomave të zhveshjes, reagon Tirana: Do e...

Pas disa incidenteve të ndodhura rresht, ekipi i Tiranës ka reaguar në rrjetet sociale. Përmes një denoncimi publik, ata dënojnë ngjarjet e ndodhura dje në...