VIDEO/Plas grushti në rrugët e kryeqytetit, tifozët e Partizanit e Tiranës përleshen ashpër

Ndaje

Tifozët e Partizanit, kanë nisur marshimin drejt rrugëve të kryeqytetit, për t’iu drejtuar stadiumit “Selman Stërmasit”.

Ata shoqërohen nga forca të shumta të policisë, teksa nuk mungon atmosfera elektrizuese dhe koret e shumta thumbuese ndaj rivalëve. Nuk kanë munguar as përplasjet në rrugët e Tiranës, teksa tifozët e kuq janë provokuar dhe kanë sulmuar afro 20 tifozë bardheblu. Kjo përplasje ka ndodhur pikërish në vendin ku u sulmua para 3 vitesh autobusi i Partizanit.  I desh ndërhyrja e policisë që situata të normalizohej.

Tifozët e Partizanit kanë mbërritur në stadiumin “Selman Stërmasi” dhe ka nisur futja e tyre në tribunën përkatëse./Panorama sport

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje