Tag: derbi

Ndeshja Tirana-Partizani pa tifozeri, policia informon për masat

Policia e Tiranës ka marre masa të shtuara për mbarëvajtjen e rendit dhe sigurisë gjatë zhvillimit të ndeshjes së futbollit midis ekipeve Tirana -...

Fuga i shqetësuar pas derbit: Më mirë mos të bëhej ndeshja!...

Akademiku Artan Fuga e ka ndjekur me shqetësim, ndeshjen e djeshme Tirana-Partizani, që entuziazmoi gjysmën e tifozëve dhe hidhëroi palën tjetër. Pa e thënë hapur,...

DETAJE/Tifozët nuk ‘disiplinohen’, disa të proceduar pas derbit në Air Albania

11 të proceduar, ndër ta dy të arrestuar për shkatërrim të pronës, prishje të rendit e qetësisë dhe hedhje të sendeve të forta në...

Humbja e thellë 5-1, Partizani u kthehet keq arbitrave, kërkesa për...

Partizani ka reaguar ashpër ndaj arbitrave pas humbjes spektakolare ndaj Tiranës në derbin e kryeqytetit të luajtur mbrëmjen e të premtes në  "Air Albania". Klubi...

Policia blindon kryeqytetin për derbin Partizani-Tirana, rrugët që bllokohen

Policia e shtetit ke bere me dije masat  për garantimin e rendit dhe sigurisë gjatë ndeshjes sportive "Derbi" që do zhvillohet në stadiumin "Air...

Dhuna gjatë derbit kryeqytetas, Tirana merr vendimin për drejtorin e...

Incidenti i të dielës me ndeshjen e derbit kryeqytetas sigurisht që është e shëmtuar, ku tifozet e dy skuadrave te medha, e kthyen stadiumin...

VIDEO/Festa e çmendur e tifozerisë, Partizani kampion pas 26 vitesh

Një triumf i pabesueshëm i skuadrës së Partizanit. Të kuqtë fituan derbin ndoshta më të bukur të historisë, duke qenë se janë rikthyer kampion...

Derbi Tirana-Partizan ‘lë për të dëshiruar’, e gjithë vëmendja tek tifozët

Është mbyllur në barazim pa gola derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit.  Në një ndeshje ku ishin marrë masa të rrepta nga ana e...

Merren masa për derbin Tirana-Partizani, policia blindon stadiumin

Ditën e sotme do të zhvillohet derbi mes Partizanit dhe Tiranës dhe për këtë arsye policia e Tiranës ka nxjerrë  planin e masave për...

Vjen goli i parë në derbin Partizani – Tirana, kalojnë në...

Partizani po luan përballë Tiranës në "Selman Stërmasi" në derbin numër 150 të kryeqytetit. Të kuqtë janë ato që nisën më të favorizuar, duke...