FOTO/Pasagjerët nxjerrin fotot ku tregojnë mashtrimin me ‘Air Albania’

Ndaje

Ceremonia e bujshme e fluturimit të parë të avionit ‘Lasgushi’, e kompanisë së parë shqiptare nuk ishte gjë tjetër, por veçse një zgjatim i kompanisë Turkish Airline.

Avioni i cili bëri fluturimin e parë në fakt nuk është pjesë e kompanisë shqiptare, pasi kompania shqiptare nuk ekziston akoma, dhe rezulton të jetë i regjistruar në kompaninë turke.

Avioni kishte vetëm logon shqiptare dhe asgjë më shumë.

Madje për të vërtetuar këtë, qarkulluan disa foto të cilat tregonin dhe të dhënat e fluturimit.

Një pasagjer i ka shkruar ish-kryeministrit Berisha duke i dërguar disa foto ku thellohet akoma dhe më shumë mashtrimi.

Lexoni çfarë shkruan më poshtë pasagjeri:

Pasagjeri dixhital i ben te fala me kete kartoline Kallam Deshtakut qe kerkon ti shesi shqiptareve sapunin per djathe apo Turkish Airlines per Albanian Airlines! sb

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje