Takimi Meta-Haradinaj/”Bashkëpunim midis institucioneve dhe inkurajim i vazhdimit të dialogut me Serbinë”

Presidenti Ilir Meta u takua ditën e sotme me Kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj.

Me anë të një statusi në rrjetin social “FACEBOOK” Meta shpreh një kenaqësi të vecantë për këtë takim.

STATUSI I PRESIDENTIT:

“Kënaqësi të takoja sot Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj. Theksova rëndësinë e intensifikimit të mëtejshëm të shkëmbimeve ekonomike, tregtare, arsimore, turistike, kulturore dhe të gjitha formave të tjera mes dy vendeve tona.

I shpreha angazhimin tim për bashkëpunim të ngushtë me institucionet e Kosovës në interes të rritjes së mëtejshme të njohjeve ndërkombëtare e forcimit të perspektivës evropiane si dhe inkurajova vazhdimin e dialogut me Serbinë, në funksion të paqes dhe stabilitetit të rajonit”,

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje