Sezoni turistik ka filluar ,rrugët e plazhit të Vlorës në gjendje të mjeruar

Ndaje

Rruga e Plazhit të Vjetër në Vlorë, duhet të ishte gati për pushuesit dhe jo vetëm. Por pamjet tregojnë krejt të kundërtën.

Këtu jo vetëm që projekti nuk ka përfunduar, por edhe në segmentin që janë kryer punime kanë nisur dëmtimet e para. Ujërat e zeza kanë dalë në sipërfaqe. Disa tabela janë të vetmet që kanë mbetur.

Një godinë e pabanuar pengon vazhdimësinë e investimit. Bashkia e Vlorës duhet të dëmshpërblejë pronarët e ndërtesës. Kjo është një ndër arsyet pse mbahet peng një rrugë që mund të ishte vënë në dispozion të qytetarëve.

Gropa e pambyllur në anë të rrugës bëhet e frikshme në orët e natës.

“Shteti të mbyllë gropën se do marrë më qafë djemtë e nënave. Jam i pagjumë, jam i sëmurë, jam i pirë nga dasma. Mbylleni këtë varr”!
“Vajti disa muaj që ata e kanë lënë pengesë për këtë shtëpinë.”
“Këtu fajin e ka bashkia. Komplet bashkia”.
Segmenti rrugor i Plazhit të Vjetër iu nënshtrua një rikonstruksioni që nuk dihet kur mbaron. Si duket për një kohë të gjatë, kjo do mbetet një nga rrugët më të dëmtuara dhe problematike të Vlorës./abcnews.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje