EMRI/ Lezhë, arrestohet hajduti i kërkuar dhe dënuar në Itali

Foto Ilustruese

Nga forcat policore të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, pas një pune të mirë-organizuar, u bë i mundur lokalizimi dhe kapja e shtetasit të shpallur në kërkim ndërkombëtar, Altin Doshi , 31 vjeç, banues në Lezhë.

Këtë person, Gjykata e Romes në Itali, me vendim Nr. SIEP 399/2018 datë 29 .03. 2018, e ka dënuar me 5 vite burg për veprën penale “Vjedhje me dhunë” parashikuar nga nenet 110 dhe 628 të Kodit Penal.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë provizor me qëllim ekstradimin e tij drejt shtetit Italian.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje