VIDEO/ Këngë ironike për Edi Ramën: Do by* vallja kuksiane dhe daullja tropojane

Ndaje

Veprimet arbitrare të qeverisë shqiptare siç janë futja e taksave të reja dhe rritja e atyre të vjetrave, ka irrituar qytetarët shqiptarë.

Ditën e shtunë me qindra qytetarë nga Kukësi por dhe Kosova rrëzuar traun e vendosur nga Rama në rrugën e Kombit.

Ndërkohë që protestat po vijojnë në të gjithë vendin, shqiptarët tani kanë bërë një këngë për Edi Ramën, ku ironizojnë atë dhe sjelljen e tij, e cila nuk është aspak e denjë për një kryeministër.

Ja teksti i këngës

Ju ngrit o Bimbash… Nga Adem Golëmi

Lebërit këndojnë…Ju ngrit o Bimbash… Nga Adem Golëmi

Publiée par Zjarr Televizion sur mardi 3 avril 2018

Ç’kërkove në Kalimash? O Bimbash more Bimbash

T’u duk pak, por qe tre pashë. O Bimbash more Bimbash

Se do b*thë vallja kuksiane. O Bimbash more Bimbash

Dhe daullja tropojane. O Bimbash more Bimbash

Se do b*th vallja kuksiane. O Bimbash more Bimbash

Dhe daullja tropojane. O Bimbash more Bimbash

Nise vallen shaminë tund. O Bimbash more Bimbash

Ruaj këllqet deri në fund o Bimbash se do ta hash

Ndaj të them bëhuni shumë, vallen ta mbani

Se jeni një flluskë mbi lumë ti dhe Damjani

Po ti taksë më merr dhe mua mor i vrarë

Sa her nisem në pazar me gomar

Se ky është një komb i tërë që po të flet

Përpiqet të nxjerr kafshatën, Ti e vret…”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje