Ngjarja në Elbasan, Basha: Kompania e gruas së Sejdinit nën hetim për trafik droge

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur sot në Kuvend duke komentuar ngjarjen që ndodhi pak ditë më parë në Elbasan. Basha shorehet se pavarësisht dhunës së përdorur e ushtruar ndaj policit, ngjarja u mbyll dhe autoritetet nuk gjetën guxim të futen ne magazinë por ulen kokat e ju oerulen krimit. 

“Prokuroria nis hetimet dhe urdhëron policinë që të përgjojë anëtarët e bandës. Policia refuzon të zbatojë urdhrin. Pas disa ditësh policia e mohon fare se është ushtruar dhune dhe është rrezikuar jeta e punonjësit të policisë. Qyteti i kësaj historie është Elbasani, banditi i kësaj historie është kryebashkiaku. Kompania e gruas së kryebashkiakut po hetohet për trafik droge. Një bandë kriminelësh ushtron dhunë të hapur ndaj policisë, policia refuzon t’i hetojë. Pastaj policia mohon ngjarjen. Pyetja që nge është se ku e gjen kurajon një grup banditësh të sulmojë policinë. Ça i bën policët që meqë u rrezikohen jeta dhe ulin kokën e heshtin”,- tha Basha.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje