Tag: probleme

Nuk justifikoi duplexin dhe motorin e bashkëshortit, shkarkohet gjyqtarja e Posaçme,...

Një tjetër gjyqtar ngec në rrjetën e vettingut. Bëhet fjalë për gjyqtaren e Gjykatës së Posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar Marsela Balili,...

Mori ilaçin për demat, 30-vjeçari shtrohet në spital pas tri ditësh...

Një 30-vjeçar perfundoi në spital për shkak se kishte ereksion prej 3 ditësh. Ai kishte konsumuar një ilaç që u jepej demave për shumin,...

VIDEO/Qentë nuk pushojnë se lehuri kur kalon Rama, kryeministri i pagëzon...

Qentë mesa duket janë kthyer në `hall` për kryeministrin Rama, teksa shëtit dhe kryen takimet e tij rituale nëpër zonat e dëmtuara nga tërmeti. Teksa...

Këngëtarja e famshme shqiptare probleme me shëndetin: Po më shkatërron vërtetë

Së fundmi nuk po ndjehet edhe artistja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora. Këngëtarja e njohur po vuan nga një problem nga...

FOTO/ Plazhet e Vlorës , pushuesit përballen me probleme serioze

Teksa sezoni i verës po arrin kulmin edhe numri i pushuesve pritet të ketë pikun më të lartë në muajin gusht, problemet në plazhin...

Ish-deputetja zbërthen ligjin: Dalin së paku 5 probleme me projektligjin e...

Ish-deputetja Jorida Tabaku ka reaguar menjehere teksa mbahet seanca e komisionit te Ekonomise. Tabaku shkruan se në një akt të fundit banditesk, komisioni ekonomisë ka...

“Po për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut”, Diplomatët: Për...

Anëtarësimi i Shqipërisë në BE është një ndër çështjet qe ka përplasur mazhorancë dhe opozitë, sikurse ngjarjet e fundit e kanë vënë në dyshim...

Minorenia bëhet nënë, 12-vjeçarja mund të akuzohet për shkelje të ligjit

Një 12 vjeçare nga Perth i Australisë perëndimore solli në jetë fëmijën e saj. Vajza kishte deklaruar se nuk e dinte që kishte mbetur...

Telashe për yllin e futbollit anglez, arrestohet dhe gjobitet në...

Detaje të reja dalin nga arrestimi i futbollistit anglez Wayne Rooney. Ish kapiteni i Anglisë dhe Manchester United u arrestua më 16 dhjetor në Aeroportin...

Reshje dëbore në disa zona, problemet e para në qarkullim

Temperaturat e ulëta kanë favorizuar një mot të ftohtë dhe mund të themi që dimri ka ardhur përfundimisht. Mësohet se në disa zona kryesore kanë...