Tag: Pezullim

Ndodh për herë të parë! Vetingu kthen prokurorin dhe njeherë në...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka kthyer sërish në shkollë Drejtuesin e Prokurorisë së Apelit të Shkodrës, Elvin Gokaj. Vendimi u mor për mungesë të...

Zbuluan arsenalin e armëve në Elbasan, pezullohen nga detyra dy zyrtarë

Janë pezulluar nga detyra dy zyrtarë pas gjetjes së një arsenali armësh në Elbasan. Mësohet se nga detyra është pezulluar shefi i Krimeve në Cërrik,...

Greva e paralajmëruar në aeroporte, vonesa fluturimesh nëse udhëtoni për në...

Mediat italiane kanë shkruar prej disa ditësh për një grevë të paralajmëruar  të transportit ajror. Pikërisht ky ka qënë shkaku pse shumë fluturime nga...

U pezullua se mbrojti shtëpinë, rikthehet në punë efektivja e ”Shqiponjave”

Blerta Dervishi, efektivja e cila u pezullua nga puna, është rikthyer sërish në detyrë. Pas mbështetjes nga qindra njerëz në rrjetet sociale, efektivja ka fituar...

Zyrtare, FSHF njofton ndërprerjen e futbollit në vend

Nuk do të ketë më ndeshje në kampionatin shqiptar. Pas bojkotit të arbitrave, si shenjë solidariteti për dhunën e ushtruar ndaj Eldorian Hamitit në sfidën...

Dhunuan gjyqtarin, Disiplina përjashton Kamzën nga Superliga

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit  ka marrë vendimin fatal për skuadrën e Kamzës. Dhuna ndaj gjyqtarit Hamiti i ka kushtuar shtrenjtë klubit....

EMRAT/Pacienti iu vdiq në urgjencë, pezullohen dy mjekët në Fier

Gjykata e Fierit ka pezulluar nga puna dy mjekë të urgjencës së spitalit rajonal Fier. Ndërkohë ka dhënë masën detyrim paraqitje për një tjetër mjek....

Pezullohet nga detyra drejtori i Burgut në Rrogozhinë, akuza për korrupsion

Është pezulluar nga detyra drejtori i burgut të Rrogozhinës, Ibrahim Bejo. Vendimi u mor me kërkesë të prokurorit të Kavajës, pasi ndaj tij kanë...

KLGJ pezullon gjyqtarin e Fierit që kërkoi seks dhe para

Këshilli i Lartë Gjyqësor, ka vendosur me unanimitet që të pezullojë nga detyra për gjyqtarin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Fier, Roland Hysi. Gjatë mbledhjes...

Moti i keq ‘pushton’ vendin, pezullohet përkohësisht mësimi në këto shkolla

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka nxjerrë një tjetër vendim.  Ditën e djeshme u dha urdhëri për pezullim të mësimit në 280 shkolla...